статьи

Самооцінка та її батьки

— Ким ти мене вважаєш?
— Набагато важливіше, ким ти сам себе вважаєш.

Обмани мене / Теорія брехні (Lie To Me)

Самооцінка та її батьки

Важливе про самооцінку. Вона є у всіх. Хтось переживає про неї, а хтось ні. Часто люди скаржаться на свою низьку самооцінку. Така самооцінка заважає в житті і гальмує наш розвиток немов якір, пустив коріння на дні часу. Така самооцінка рідко призводить до успіху або щастя в житті. Як, втім, нарівні із завищеною, з якою одні люди намагаються самоствердитися за рахунок інших. Нарцисів зустрічали? Але радості це теж не приносить. Лише збільшує ниючий внутрішній біль немов гниє скалка. А яка самооцінка потрібна для щасливого життя? Є така – її називають адекватною або нормальною. Це коли ми реально дивимося на свої дари і таланти, емоційно гармонійні і ставимо собі цілком реальні, хоча і важко досяжні цілі.

Звідки ж береться горезвісна самооцінка?

Все формується з народження-це історії дітей та їх батьків, в першу чергу. При народженні дитина залежить від батьків і думка батьків для нього дорівнює думці Бога. Все приймається за 100% правди, навіть жартома або в серцях сказане мамою або татом. Діти як губки вбирають думки і додають своїх фантазій. Так народжуються негативні переконання про себе і самооцінка.Всё переплетается в удивительный гобелен жизни.

Не все гладко у всіх. Багато хто не пам’ятає свого дитинства, або частково фрагментартние пазли великої картини, як я наприклад.

Яке дитинство-Така і самооцінка. Потім додають дьогтю або меду вже вихователі, вчителі, друзі.

Це неможливо уникнути. Це потрібно усвідомити і відпустити. Пробачити, щоб перейти на наступний рівень усвідомленості.

Для цього потрібно задати собі питання:

 – Що я вибираю прямо сьогодні?

 – Чия думка для мене важлива? І що це мені дає?

 – Що я дійсно хочу?

І чесно собі, в першу чергу, на них відповісти. Це перший і головний етап. Усвідомленість вибору. Усвідомлено перестати бути жертвою у своєму житті, коли всі навколо винні, і почавши через прийняття відповідальності за своє життя прийти до стадії Автора свого життя. Шлях не для всіх. І немає так багато людей його пройшли, на жаль. Шлях, що вимагає готовності і сміливості.

Отже, якщо відповіді на питання отримані, то з чого почати.

Я рекомендую почати з практики Лінія життя. Як це зробити?

Намалюйте на великому листку паперу (А3, наприклад) вертикальну лінію на весь лист. На верхньому кінці лінії відзначити точку свого народження, на нижньому – буде момент зараз Вашого життя. Далі, починаючи від сьогоднішнього моменту знизу-вгору відзначати важливі події свого життя і відзначати їх рискою і написом скільки вам років (не дату події). Часто буває, що ми не пам’ятаємо багатьох подій свого життя – тоді необхідно їх відновити, уточнюючи у родичів, друзів, близьких. Це дуже важливий етап, який послужить фундаментом подальшої роботи з самооцінкою.

Якщо якісно виконати практику лінії життя, то в результаті ви як мінімум переживете багато подій свого життя заново, що вже саме по собі має терапевтичний ефект. І головне, зможете побачити якісь повтори схожих подій-патернів, які як переслідують вас протягом усього життя і повторюються, що нагадує «біг по граблях». У більшості випадків “граблі” почалися в дитячому віці і пов’язані з батьками.

Тому, почати рекомендую з роботи з батьками. Існує багато практик і методів роботи з батьками. Серед них метод радикальне прощення, яких відрізняється простотою і легкістю в застосуванні. Головне-це готовність пробачити і прийняти. І розуміти, що прощення – це вигідно саме нам, адже, прощаючи ми не виправдовуємо дії кривдників, навіть якщо це батьки, а обнуляємо вплив негативних подій нашого минулого на наше справжнє і майбутнє життя.

З чого ж починати прощати батьків? Основним інструментом Радикального Прощення є Анкета, яка є в безкоштовному доступі. Потрібно заповнювати Анкету на кожного з батьків і стільки разів, скільки потрібно, з’єднуючись з почуттями, які ви пережили під час події. Мета-відчути нейтральний стан при згадуванні травматичного події або кривдника, навіть при особистій зустрічі. Це і є головний критерій оцінки пробачили ви або це просто Гри розуму. Простивши ви звільняєте місце для дива у Вашому житті. Прощення впливає на всі сфери життя, включаючи здоров’я. Адже непрожиті емоції нікуди не діваються і залишаються в тілі, будучи джерелом психосоматичних хвороб. І, звичайно, знайдете адекватну самооцінку.

Прощайте, щоб рости і бути щасливим і здоровим. З адекватною самооцінкою!

© Ірина Маноха, Майстер-Тренер Радикального Прощення

Спробуйте інструменти Радикального прощення в безкоштовній програмі "прощення себе", щоб

прийняти свою
тіньову сторону
звільнитися від
почуття провини і сорому
усвідомити
самоцінність
підняти
самооцінку
знайти гармонію
в житті
Отримайте ваш подарунок в месенджері
або
    Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтеся з політикою конфіденційності
    ЗВ'ЯЗОК ЗІ МНОЮ
    ТелеграмВайберВатсап