статьи

Якщо ви не можете пробачити когось, просто прочитайте

Я ненавиджу всі існуючі кліше про прощення.

Я знаю кожне прислів’я, кожна порада, кожна загальноприйнята думка, тому що я намагалася знайти відповіді в літературі. Я прочитала всі пости в блогах, присвячені мистецтву відпускати гнів. Я виписала цитати Будди і вивчила їх напам’ять — і жодна з них не спрацювала. Я знаю, що відстань між “рішенням пробачити” і справжнім почуттям умиротворення може бути непереборною. Я знаю.

Прощення-це непрохідні джунглі для тих з нас, хто жадає справедливості. Сама думка про те, що хтось піде безкарним після всього, що він зробив, завдає біль. Ми не хочемо зберегти наші руки в чистоті-сліди крові кривдників цілком би влаштували нас. Ми хочемо зрівняти рахунок. Ми хочемо, щоб вони на собі відчули те ж, що і ми.

Прощення здається зрадою самого себе. Ви не хочете здаватися в бою за справедливість. Гнів горить всередині вас і отруює вас власною отрутою. Ви знаєте це, але все одно не можете відпустити ситуацію. Гнів стає частиною вас-як серце, мозок або легені. Мені знайоме це почуття. Мені знайоме відчуття, коли лють в крові б’ється в такт вашому пульсу.

Але ось що потрібно пам’ятати про гнів: це інструментальна емоція. Ми сердимося, тому що хочемо справедливості. Тому що думаємо, що це принесе користь. Тому що вважаємо: чим ми зліше, тим більше змін зможемо зробити. Гнів не розуміє, що минуле вже закінчено і шкода вже була завдана. Він каже, що помста все виправить.

Бути в гніві-це немов постійно розколупати рану, що кровоточить, вважаючи, що таким чином ви вбережете себе від утворення шраму. Нібито людина, яка поранила вас, одного разу прийде і накладе шов з такою неймовірною точністю, що від порізу не залишиться і сліду. Правда про гнів така: це просто відмова від лікування. Вам страшно, адже коли рана затягнеться, вам доведеться жити в новій, незнайомій шкірі. А ви хочете повернути стару. І гнів підказує вам, що найкраще не давати кровотечі зупинитися.

Коли в вас все кипить, прощення здається неможливим. Нам би хотілося пробачити, тому що розумом ми розуміємо, що це здоровий вибір. Ми хочемо спокою, умиротворення, яке пропонує прощення. Ми хочемо звільнення. Ми хочемо, щоб це бурління в мозку припинилося, але нічого не можемо з собою вдіяти.

Тому що головну річ про прощення нам так ніхто і не розповів: воно не збирається нічого виправляти. Це не ластик, який зітре все, що з вами сталося. Воно не скасує біль, з якою ви жили, і не надасть вам миттєве умиротворення. Пошук внутрішнього спокою-це довгий важкий шлях. Прощення всього лише те, що дозволить вам уникнути «зневоднення» в дорозі.

Прощення означає відмову від надії на інше минуле. Тобто розуміння, що все закінчилося, пил осів і зруйноване вже ніколи не відновиться в первозданному вигляді. Це визнання того, що ніяким чарами не можна відшкодувати збиток. Так, ураган був несправедливим, але ви все ще повинні жити у вашому зруйнованому місті. І ніякий гнів не підніме його з руїн. Ви повинні будете зробити це самі.

Прощення означає прийняття особистої відповідальності-не за руйнування, а за відновлення. Це рішення про те, щоб повернути собі спокій.

Прощення не означає, що вина ваших кривдників загладжена. Воно не означає, що ви повинні дружити з ними, симпатизувати їм. Просто ви приймаєте, що вони залишили на вас слід і вам тепер доведеться жити з цією відмітиною. Ви перестанете чекати людини, яка зламала вас, щоб він повернув все «як було». Ви почнете лікувати рани, незалежно від того, чи залишаться рубці. Це рішення жити далі зі своїми шрамами.

Прощення – це не торжество несправедливості. Йдеться про створення власної справедливості, власної карми і долі. Йдеться про те, щоб знову встати на ноги з рішенням не бути нещасним через минуле. Прощення-це розуміння того, що ваші шрами не визначатимуть ваше майбутнє.

Прощення не означає, що ви здаєтеся. Воно означає, що ви готові зібратися з силами і рухатися далі.

                                                                                                              Джерело thoughtcatalog.com , 
                                                                                                                 Переклад та адаптація , AdMe.ru

Спробуйте інструменти Радикального прощення в безкоштовній програмі "прощення себе", щоб

прийняти свою
тіньову сторону
звільнитися від
почуття провини і сорому
усвідомити
самоцінність
підняти
самооцінку
знайти гармонію
в житті
Отримайте ваш подарунок в месенджері
або
    Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтеся з політикою конфіденційності
    ЗВ'ЯЗОК ЗІ МНОЮ
    ТелеграмВайберВатсап