статьи

Відносини як “битва екстрасенсів”?

Відносини як “битва екстрасенсів”?

Як створити довгострокові відносини, якщо ніколи не виходило

У кожного в житті є хтось, хто ніколи тебе не відпустить, і хтось, кого ніколи не відпустиш ти.
Чак Палланик. «Колискова»

Трохи цікавого про те, чому у нас трапляється Втеча по «граблях» у відносинах. Начебто початок різний, а не потрібно бути екстрасенсом, щоб вгадати чим закінчиться. Розглянемо причини таких наслідків і що з цим робити, якщо ви не мазохіст. Погана новина в тому, що більшість людей таки мазохісти і їм комфортно бути жертвами. Так зручніше, якщо завжди хтось інший винен.

Як все починається. Двоє зустрічаються: цукерково-квітковий період, закохані очі навпаки, мармелад в дзвінках і в листуванні, фантазії про весілля, діточок, які пішли в школу і навіть надійшли в Інститут. І померли в один день. Романтика, оповита в рожеву вуаль ілюзорної реальності.

А потім ванільна пелена спадає немов впали погано прикріплені жалюзі, яскраві кольори меркнуть і ось знову повторювані події або» граблі”: ревнощі за погляд не в ту сторону або посмішку перехожому, суперечки по дрібницях, що переростають в бої без правил. І знову розрив і апатія, депресія. Самотність, розчарування, образи, порожнеча всередині, заповнити яку хочеться смакотою або келихом вина – для початку вечорами, а там як вийде. І гаразд якби таке було один, ну нехай пару раз, але кожні 2 або 3 роки одне і теж. У кого-то період більше або менше.

Ось, здається, нарешті, зустріла “того самого”, не такого як колишні. Хоча зовні можуть бути досить схожі: колір волосся, очей, зріст, статура. Згадуєте? Але проходить якийсь час і знову як змовилися-знову новий “козел «готовий: не розуміє, скандалить, ревнує, іноді і»руку може підняти”. Чому? За що мені таке? Я ж така класна, красива, розумна, а щастя немає.

Це дуже узагальнена історія, але, повірте, навіть багато індивідуальні історії можна вкласти в кілька причин. Джерела як правило в дитинстві і підлітковому віці:

  1. Дивимося на відносини дівчинки з татом.
  2. Дивимося на відносини дівчинки з мамою.
  3. Дивимося на відносини мами з татом.

Чому все знову повертають в дитинство і до батьків? Все просто – в дитинстві ми тільки формуємося, ми живемо з батьками (якщо пощастило) або без них (або без батька, наприклад) і зчитуємо їх поведінку один з одним і з нами – дітьми. Навіть харчові пристрасті-теж родом з дитинства. Чули про» смак дитинства « – він може бути і шкідливим бутербродом з» докторської”, і вафельним тортом зі згущеним молоком, і ЗСЖ харчуванням. А батьків ми любимо безумовно і відповідно віримо цілком і повністю-вони для нас боги за фактом існування. Мама-це завжди мама. Тато-це ТАТО. Бувають і родові моменти, але вони в будь-якому випадку також проходять через батьків.

Отже, ми скопіювали, створили собі модель через переконання і записали їх глибоко в несвідоме. Звідти вони і “рулять” нами, запускаючи ті чи інші моделі в наше життя. Часто ми не в змозі навіть відстежити ті тригери – » спускові гачки«, які включають в нас» маму «або»тата”. Видно тільки з боку. Тому наш зовнішній світ-це дзеркало внутрішнього. Чули напевно. Впізнали себе?

Що робити? Хороше запитання. Відповідь-усвідомленість. Але її розвинути-питання довгого часу. Історії різних гуру або знайомих напевно ви вже читали і слухали. Але є шлях і коротший. У такому випадку потрібен хтось, хто вміє побачити ваші “граблі «(їх психологи називають» патерни”), показати їх вам, щоб ви їх усвідомили і вирішити, що ви хочете з цими модельками-переконаннями зробити. Іноді саме усвідомлення своєї поведінки вже їх змінює, а іноді це тільки початок шляху – вже дуже глибоко вони знайшли притулок у вашій психіці. Потрібна робота. Робота глибока і вимагає дисципліни, завзятості і часу.

А готові? Часто ні. Міняти світ готові всі, а поміняти свої «рідненькі» переконання одиниці. Це погана новина. Ще гірше-що деякі переконання і травми можуть привести до психосоматичних хвороб і навіть онкології. Час-наш найдорогоцінніший ресурс. Хороша новина – якщо ви живі, то це можливо змінити. Досить 10% готовності.

Ок, готова. З чого почати? Я як психотерапевт і провідник методу Радикального прощення, починаю працювати з людиною з діагностики. І, звичайно, Лінія життя. Детально описувала як її зробити раніше в статті про самооцінку, але повторю коротко тут: намалюйте на великому листку паперу вертикальну лінію на весь лист. На верхньому кінці лінії відзначити точку свого народження, на нижньому – буде момент зараз у Вашому житті. Далі, починаючи від сьогоднішнього моменту знизу-вгору відзначати важливі події свого життя і відзначати їх рискою і написом скільки вам років. Описати, що сталося: зліва – Що хорошого, праворуч – поганого. Зробити все потрібно якісно-це запорука подальшого успіху. У більшості випадків ви побачите «що» граблі ” почалися в дитячому віці і пов’язані з батьками.

Потім я використовую програму “21 день прощення батьків” , за допомогою якої системно проходимо разом (4 консультації в певні дні програми) етапи прийняття і прощення кожного з батьків окремо. І не важливо живі вони чи ні. Я рекомендую робити з досвідченим фахівцем, щоб ви не» відспівували «і не»злилися”. Пам’ятаємо, що більшість не доходить» до фінішу”, саме через відсутність правильної підтримки і оточення. І мотивації.

Ми працюємо з вашим болем, навіть неусвідомленою, непрожитими емоціями, які з глибини свідомості «псують» і руйнують ваше життя. Я вважаю цю програму найбільш ефективною не тільки в радикальному прощенні, але в принципі при терапії, грунтуючись на своїй багаторічній практиці. Три цикли по 7 днів дозволяють зробити і закріпити потрібні зміни на клітинному рівні. А результати дійсно приголомшують і надихають продовжувати допомагати людям. Через 3 тижні роботи – а це ще й виконання практик і обов’язково домашніх завдань відбувається глибинне зміна негативних переконань на позитивні і вивільнення величезної маси енергії, раніше живили ваші образи, страхи, сором і почуття провини. І ця енергія оновлює ваше справжнє життя, звільняючи простір для дива.

Прощати не просто, особливо себе, але необхідний шлях для свого особистого щастя. Я сама пройшла цей шлях і зараз у мене щаслива сім’я в достатку, троє чудових діток і я займаюся улюбленою справою-допомагаю людям.

Прощайте, щоб рости!

© Ірина Маноха, Майстер-Тренер Радикального Прощення

Спробуйте інструменти Радикального прощення в безкоштовній програмі "прощення себе", щоб

прийняти свою
тіньову сторону
звільнитися від
почуття провини і сорому
усвідомити
самоцінність
підняти
самооцінку
знайти гармонію
в житті
Отримайте ваш подарунок в месенджері
або
    Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтеся з політикою конфіденційності
    ЗВ'ЯЗОК ЗІ МНОЮ
    ТелеграмВайберВатсап